Анатолій Давидов - письменник рідної природи.

Новини

Серед письменників – наших земляків, особливо серед тих, хто мав глибокі пізнання природи нашого краю, без сумнівів можна виділити постать Анатолія Івановича Давидова.


Народився А. Давидов в 1938 р. в с. Бочечки Конотопського району на Сумщині, в сім'ї вчителів. Після закінчення в 1960 р. Ніжинського педінституту працював учителем біології. Деякий час був на комсомольській, партійній роботі. Далі присвятив себе літературній діяльності: завідував відділом природознавства у журналі «Знання та праця», був головним редактором журналу «Барвінок», потім — директором видавництва «Молодь».
А. Давидов створив для дітей багато книг, у тому числі і науково-художніх, де розповідається про життя природи. Перша книжечка «Ширшає виднокруг» вийшла 1967, далі — «Сонячні вершники» (1969), «Експедиція „Суничка“» (1971), «Катамаран» (1974), «Голубий патруль» (1974), «Без креслень і кельми» (1975), «Знай, люби, бережи» (1979), «Скарб» (1980), «Сонечко спить у дзвониках» (1986), «Озивайко» (1987), «Не так вже й тісно на Землі» (1987), «Пригоди Озивайка», «Цілющий камінь», «Про Озивайка, лісовий люд та їхні незвичайні пригоди» та ін. Збірка повістей та оповідань «Не так вже й тісно на землі» дістала високу відзнаку — премію Лесі Українки.


Головними героями творів відомого українського письменника і педагога Анатолія Івановича Давидова є ліс, річка, озеро і все живе, що їх населяє. А ще – діти, допитливі дослідники рідної природи. Анатолій Давидов учив дітей жити в храмі Природи, бути у рідному краю не байдужим чужинцем, а люблячим сином чи донькою, дбати про квітку і листочок, про птахів і звірят, озера і річки, ліси й гаї, кожну стежину і кущ калини – все чим багата Україна. «Знай цей світ, люби цей світ, бережи цей світ!» - такою молитвою-настановою Анатолій Давидов запрошував усіх своїх читачів у храм Природи. Одну із найпопулярніших книг письменник так і назвав «Знай, Люби, Береги», в котрій розповідається про рідких та зникаючих видів нашої флори та фауни.


Підкреслимо, що в багатьох своїх творах, Анатолій Іванович описував природу рідного краю, безпосередньо території нинішнього регіонального ландшафтного парку «Сеймський». Тепер ідеї охорони природи, гостро і абсолютно вчасно підняті автором практично у всіх своїх чудових творах можуть мати практичне втілення в природоохоронній діяльності створеної заповідної установи.
На згадку про свого видатного земляка в селі Бочечки названа головна вулиця і проїжджаючі по ній люди, в тому числі і туристи, які відвідують парк, можуть добрим словом згадати про письменника і активного захисника природи цього мальовничого краю, яку ми зобов'язані зберегти!

Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form