Камінські піщаники

Новини

Регіональний ландшафтний парк «Сеймський» найбільший в Україні і найбільша природно-заповідна територія Сумської області. До складу РЛП входять понад півтора десятка природно-заповідних територій, серед яких на особливу увагу заслуговують зоологічна  пам’ятка  природи загальнодержавного значення «Урочище  Боромля»,  ландшафтний заказник місцевого  значення «Єзучський»,  гідрологічний  заказник місцевого  значення  «Присеймівський», ландшафтні заказники місцевого значення «Бочечанський» та «Мутинський», геологічний заказник місцевого значення «Камінські піщаники» та інші. Останній є унікальним з числа не багатьох об’єктів  природно-заповідного фонду Сумської області, де охороні підлягають геологічні породи.

Заказник розташований на південній околиці села Камінь Кролевецького району. Територія заказника охоплює ділянку правого берега річки Сейм площею 2,5 га. Тут  на денну поверхню виходять стійкі до ерозії піщаники і кварцити бучацької серії.  Вперше вони були описані В.Єрофеєвим в «Гірничому журналі» ще у 1847 році. Власне з виходом на денну поверхню брил пісковиків пов’язана і назва села -  Камінь. Мальовничі краєвиди та дзеркально чиста вода річок Сейм та Клевень, які саме в цьому місці об’єднуються в єдине русло, приваблюють сюди багатьох людей, які прагнуть отримати гарний релакс та засмагу.

Під час рекреаційного періоду 2018 року співробітниками РЛП «Сеймський» для відпочиваючих в селі Камінь громадян були проведені пізнавальні заходи «Цікавинки села Камінь», під час яких бажаючі могли ознайомитися з природно-заповідними об’єктами, які тут розташовані - парком-пам’яткою садово-паркового  мистецтва  «Камінський», розглянути власне самі піщаники та отримати цікаву інформацію щодо їх походження та розташування в саме цьому місці.

Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form