Кліматична характеристика зими 2018-2019 років в РЛП «Сеймський».

Новини

Розглянемо особливості зими 2018-2019 рр. згідно з метеорологічними даними. В цілому, зима була тепліше і вологіше звичайного: відхилення середньомісячної температури від багаторічної норми склало у грудні + 0,5°С, в лютому + 1.9°С. Однак, в січні температура була дещо нижче норми на 0,7°. Таким чином, 2/3 частини зими температура була близькою до норми, а в лютому спостерігався вже значно тепліший за звичайний температурний режим. Що стосується режиму опадів, то спостерігалось більш за звичайне зволоження протягом більшої частини сезону. Цифри середньомісячних показників підтверджують цей висновок: за грудень випало 66 мм опадів (165% від норми), в січні - 58 мм (143% від норми), в лютому - 40 мм (104% від норми). Опади випадали переважно у вигляді снігу. Протягом сезону переважала циклонічна діяльність з чергуванням з невеликими періодами впливу антициклонів.
Відсутність протягом зими періодів з екстремально низькими температурами, добре зволоження (накопичення вологи у вигляді стійкого снігового покрову) сприятливо позначилось і може позначитися в майбутньому сезоні на стані живої природи, гідрологічному режимі річок, озер і болот навіть у випадку розвитку значних весняних засух.
За прогнозом на найближчі тижні березня очікується тепла та волога погода з частим випадінням опадів переважно у вигляді дощу та з суттєвим підвищенням (з 4-5 березня, після короткочасного ії зниження 2-3 березня) температури повітря до +5…+8°С в денні часи.

Карта відхилення температури від норми по Європі на найближчі 3 тижні:

                                                                                                1-7 березня

7-14 березня
14-21 березня

Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form