Регіональний ландшафтний парк "Сеймський"

Новини

Великою проблемою в нашій країні і в усьому світі є ставлення до екології. Люди вже не помічають навколо себе прекрасної природи, вони вирубують ліси, осушують болота, вбивають звірів, забруднюють природу. Саме люди продовжують жорстоко знищувати природу, не усвідомлюючи того, що роблять.

Для боротьби з цією проблемою і був  утворений Сеймський регіональний ландшафтний парк,  площа якого складає 98 857,9 га -  найбільша за площею в Сумській області природно-заповідна територія. Для охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів запрацював КЗ СОР «РЛП «Сеймський». Очолює його – спеціаліст-еколог Стрижак Андрій Олександрович. Саме завдячуючи його ініціативності, працелюбності, любові до природи, працівниками ввіреного закладу проводиться значна робота: наукова, еколого - освітня та природоохоронне просвітництво, що є одним із головних завдань регіонального ландшафтного парку.

Регіональний ландшафтний парк є й центром екологічної освіти та просвітництва дітей і дорослих, що є головним критерієм роботи співробітників парку. Кожен з нас, дорослих, повинен усвідомити те, що майбутнє нашої планети в руках у підростаючого покоління. Саме тому так важливо навчати дітей не зривати рідкісні квіти, економно використовувати ресурси, не викидати сміття в природу та іншим екологічним правилам.

Серед інноваційних підходів до своєї роботи працівниками парку впроваджуються участі у різних конференціях, тренінгах, нарадах, круглих столах тощо. З користю для роботи вони приймали участь у тренінгу на тему «Розробка та впровадження проектів розвитку в рамках програми «U-LEAD з Європою», Міжнародній науково-практичній конференції, до 90-річчя Михайлівської цілини, круглого столу з керівництвом та спеціалістами Департаменту екології та природних ресурсів ОДА тощо.

Дбають працівники парку і за наукову роботу. В серпні місяці у Новомутинському лісництві ДП «Конотопський лісгосп» була встановлена автоматична метеорологічна станція, де дані станції будуть використані у наукових цілях, в тому числі для вивчення взаємозв’язку метеорологічних параметрів і стану об’єктів природних комплексів навколишньої території.

Велика увага приділяється відзначенню Міжнародних екологічних, природоохоронних свят. Це і Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища, Всесвітній день води, Міжнародний деньзбереження біорізноманіття, Міжнародний день чистих берегів, річок, морів і океанів, та багато інших, де співробітники проводили різноманітні заходи: вуличні мітинги, «зелені концерти», конкурси творів і плакатів, кампанії з утилізації відходів, прибирання територій та багато іншого. Дуже цікаво проходять екскурсії на еколого-пізнавальних стежках «Жива презентація», квести«Пізнай світ разом», екологічна акція «Година землі». Немаловажні природничі екскурсії, на яких діти і дорослі знайомляться з особливостями природи рідного краю, це й уроки та виховні заходи на екологічну тематику, це й рейди, на яких працівники парку проводять природоохоронні бесіди.

Співробітники КЗ СОР «РЛП «Сеймський» разом з Департаментом екології та природних ресурсів ОДА зариблювали річку Сейм і мають надію, що через 4 роки стерлядь виросте і буде давати потомство.

Планів на майбутнє багато, але працювати треба з подвійною силою, бо регіональний ландшафтний парк має доленосне значення у напрямку збереження природно-заповідного фонду регіону, біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримання загального екологічного балансу, відтворення природних комплексів, земельних та водних ресурсів, формування національної екологічної мережі. А директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів ОДА Ігор Кривозуб називає РЛП «Сеймський» смарагдовим поясом України. На цій екологічно-чистій території є можливість, за словами еколога, відтворювати дикоростучі рослини, відновлювати популяцію червонокнижних тварин, риби. Також розроблені в РЛП «Сеймський» туристичні маршрути – велосипедний, байдарочний і піший.

Кожна людина повинна задуматись над тим, як допомогти нашій природі, покращити екологічний стан місць проживання. І як говорить древня індійська сентенція: "Природа - це не те, що ми отримали у спадщину від пращурів, а те, що ми взяли у позику від нащадків". 

Ось ці головні питання, які повинні вирішуватися саме завдяки роботі  КЗ СОР «РЛП «Сеймський».


Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form