Регіональний ландшафтний парк «Сеймський»

«Сеймський» — регіональний ландшафтний парк, розташований у західній частині Сумської області в межах чотирьох адміністративних районів області: Путивльського (36210,6 га), Конотопського (30865,4 га), Кролевецького (24664,6 га) та Буринського (7117,3 га) районів. Загальна площа становить 98857,9 га. Отже, регіональний ландшафтний парк «Сеймський» — це найбільша за площею в Сумській області природо-заповідна територія.

Утворений РЛП згідно з розпорядженням голови Сумської облдержадміністрації № 237 від 14.12.1995 року. Але 21 рік найбільший в Україні регіональний ландшафтний парк «Сеймський» не мав адміністрації і фактично не керованими залишалися майже 100 тис. га природо –заповідних територій Путивльського, Конотопського, Кролевецького та Буринського районів. Та вже 7 жовтня 2016 року депутати Сумської обласної ради сьомого скликання ухвалили рішення створити комунальний заклад Сумської обласної ради «РЛП «Сеймський» як неприбуткове підприємство, що фінансується з обласного бюджету. Даний природо – заповідний об’єкт створений без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у людей та підприємств. Тобто створення регіонального ландшафтного парку «Сеймський» жодним чином не впливає на звичайне землекористування. Люди як були власниками,так і залишаться ними.  

Найголовніші три основних завдання комунального закладу Сумської обласної ради «РЛП «Сеймський» є: збереження цінних природних комплексів та об’єктів, додержання режиму охорони території закладу, сприяння екологічній освітньо - виховній роботі за умов розвитку ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності.

Що ж воно таке РЛП «Сеймський». До складу регіонального ландшафтного парку входить заплава р. Сейм, надзаплавні тераси та правий корінний берег. В межах РЛП в р. Сейм впадає ще й р. Клевень, всі елементи долини якої також представлені. Основну площу займають ліси та луки, а в заплавах (здебільшого приток р. Сейм) значні площі займають болота та заболочені місця. Ліси представлені хвойними, листяними та змішаними насадженнями. Соснові ліси парку розташовані на боровій терасі річок Сейм та Клевень, а також насаджені серед інших ландшафтів.

Завдання працівників РЛП «Сеймський» -  зберегти природу для майбутніх поколінь, проводити науково – методичну роботу для відтворення флори і фауни, охороняти природно – заповідні території та виявляти факти бракон`єрства, нецільового використання земель, самозахвату і розорювання сіножать. Саме тому, РЛП «Сеймський» заважає тим, для кого не існує законів. Бізнесові структури намагалися використовувати заповідну територію у своїх власних та вузько групових інтересах, закликаючи населення до скорочення площі та врешті решт ліквідації природоохоронної території. Такі дії є неприпустимі, адже вони гальмують обраний державний курс на вступ до Європейського Союзу та виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як впливає створення парку на життя і діяльність місцевого населення?
На території РЛП «Сеймський» в господарській зоні будуть зберігатися традиційні види природокористування, у тому числі сінокосіння, випас худоби, спортивне рибальство, бджільництво, збір грибів, ягід та лікарських рослин, вирішуватимуться питання заготівлі дров тощо. 
Рекреаційна діяльність на території парку є прямою інвестицією в економічний розвиток регіону. Вона буде здійснюватись шляхом створення сприятливих умов для відпочинку відвідувачів на лоні природи і буде включати: облаштування екологічних та туристичних маршрутів та зон відпочинку; організацію екологічних таборів для школярів та молоді; залучення місцевого населення до рекреаційної діяльності; надання інформаційних послуг через випуск друкованої, фото- та відеопродукції, виготовлення інформаційних стендів; залучення та співпраця з рекреаційними закладами регіону щодо відвідування території РЛП «Сеймський»; забезпечення додержання вимог щодо відвідування території; попередження правопорушень та засмічення і захаращення території; реалізації заходів з профілактики та захисту природних комплексів від шкідниківта хвороб; запобігання виникненню пожеж та інших надзвичайних ситуацій тощо.

Мої пости (статті)

No items found.

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form