Туристичний водний маршрут

Послуги

Туристичний водний маршрут на байдарках річкою Сейм розроблений відповідно до «Проекту організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів», затвердженого рішенням Сумської обласної ради від 27.04.2018. По всій довжині маршруту, з урахуванням існуючих рекреаційних ділянок парку, визначено ряд опорних точок, місць зупинки учасників сплаву для ночівлі чи відпочинку. Початок та завершення маршруту вибирається рекреантами самостійно.

Cплав на байдарках річкою Сейм – один з екзотичних видів водного туризму, що не вимагає спеціальної підготовки і досвіду. Це можливість познайомитися з унікальною природою Лівобережного Лісостету та одним з найбільших природоохоронних об’єктів України – регіональним ландшафтним парком «Сеймський». Подорож річкою Сейм дозволить відчути подих стародавнього міста Путивль, доторкнутися до місць бойової слави Ковпака. Подивитися на справжню глибинку України – села Хижки, Камінь, Жолдаки, Лисогубівка. Набратися життєдайної енергії природи для майбутніх трудових звершень.

Річка вражає своєю прозорою і чистою водою. Пропливаючи байдаркою, ви побачите весь підводний світ цієї річки. Вода в річці настільки прозора, що можна побачити водні рослини та тварини. У сонячний день рослини на дні річки грають всіма відтінками смарагду, колишуться на течії ніби довге волосся. Між водних рослин можна побачити рибу, молюсків, а біля берегів намацати раків.

Береги річки Сейм – це луки, порослі травою і невисоким чагарником. Іноді на маршруті сплаву річкою зустрічаються невеликі острівці листяного лісу. Звичних нам соснових лісів тут майже немає. За течією річки є багато заплав, озер і піщаних мілин.

Сплав на байдарках річкою Сейм – це справжня пригода, наповнена красивими пейзажами. Сплав підійде як для цінителів тихого спокійного відпочинку на природі, так і для любителів диких подорожей. Адже в похід Сеймом можна йти автономно, на кілька днів, а то й тижнів.

Рівень складності річки доступний для любителів початківців активного відпочинку на воді. Швидка течія дає можливість частіше відкладати весло в човен і насолоджуватися сонцем і теплим літнім вітром. Велика кількість мілин і пляжів дає можливість накупатися й наплаватися за все літо. Так що сплавлятися ви зможете в жилеті, лежачи на спині, обганяючи товаришів на байдарці. Після активного дня розташовуємо човни на березі, ставимо намети, запалюємо велике багаття і відпочиваємо. Смачна гаряча вечеря кипить в казані над дровами, свіжі овочі, смачний трав'яний чай – це запорука завтрашнього інтенсивного веслування.

Різноплановість цієї ділянки річки є наслідком мінливості місць її протікання. На своєму шляху Сейм пролягає великими луками без єдиного прибережного деревця, і крізь групи майже вікових дерев, і крізь досить густий ліс.

З питань участі чи організації сплаву на байдарках регіональним ландшафтним парком «Сеймський» звертайтесь до адміністрації парку. Ознайомитися з картою маршруту можна на веб-ресурсі Гугл за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1SSiGXSdv-z0ujrBW-CV3NmUtJHQmlCHX&usp=sharing

Приємної вам подорожі та гарного відпочинку!!!

Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form