Заповідними стежками. Жовтень.

Новини

Похід по західній частині регіонального ландшафтного парку "Сеймський" (с. Новомутин - кордон Гнилиця - с. Сарнавщина - м. Конотоп)

Маршрут походу (довжиною біля 30 км) проходив крізь велику частину лісового масиву, розташованого на території великої піщаної надзаплавної тераси річки Сейм. В східній частині тераси цей масив називається Мутинський бір, в західній частині представлений урочищами Голоборовська Дача, Драгомирівщина, Сарнавщина та інші. По суті - це практично суцільний лісовий масив від с. Сарнавщина на заході до с. Хижки на сході, поділений лише долиною невеликої річки Гнилиця з частково осушеним водно - болотним комплексом в її верхів`ї, а також ділянками автомобільних доріг Кузьки - Жолдаки і Козацьке - Новомутин.

В північно - східній частині Мутинського бору (там, де починався маршрут походу) знаходяться дуже цінні старовікові (коренні) ліси: сосняки, дубрави, субори (сосново - дубові ліси). Після розсіювання ранкового туману сонце вимальовувало міцні стовбури та крони цього заповідного лісу, якій необхідно зберегти:

В лісі ще подекуди зустрічаються ягіди: як їстівної ожини, так й отруйні ягіди купени, листя якої отримали строкатий осінній вид:

Пора золотої осіні яскраво заявила про себе в цей погожий сонячний день:

Ліс радував і дивував не тільки барвами, але й іноді цікавими фактами співдружності видів, наприклад: цієї сосни і дуба, які виросли майже "з одного кореня":

Аномально тепла погода сприяла зустрічі на заповідних стежках з деякими видами фауни. На піщаній дорозі грілась перед довгою земівлею невелика жаба:

Високо в небі пролетали невеликі зграї сірих журавлей, терміни відлітання яких, за даними деяких досліджень, поступово зміщуються на більш пізні терміни у зв`язку з кліматичними змінами:

Дуже часто у цьому поході зустрічалися сліди копитних тварин: кабана, косулі, лося та глибокі сліди важкого зубра:

В деяких місцях дорогу перетенали натоптані кабан`ячі тропи - ідеальні місця для спостережень і встановлення фотопасток:

Далі, після перетинання кордону Гнилиця й однойменної річки, маршрут пішов вже по більш молодим лісам, здебільшого - насадженим (сосняки, березняки, тощо):

Тут, на перехресті доріг, Конотопським лісництвом облаштована рекреаційна стоянка "Грибок" з добротними бесідками:

На завершення декілька фото не менш красивих, строкатих живих грибів, які зустрілися на нашому маршруті:

Маршрут (увесь або його частина) цілком може претендувати на облаштування тут екологічної стежки РЛП "Сеймський", так як він перетинає найбільш довгу лісову частину парка - борову терасу з ділянками старовікових лісів з багатою флорою та фауною, у тому числі й охоронюваною. Тут же є всі шанси спостережень за крупними ссавцями (в тому числі охоронюваними видами) та наявні великі можливості для вивчення їх слідів з просвітницькою метою.

Безсумнівно, у цих місцях поки що є все для пізнання природи й її законів, а процес накопичення знань схожий перетворенню невеликого паростку в міцне Дерево Пізнання.

Ми в змозі зберегти ці місця, чому й сприяє організація заповідної структури - регіонального ландшафтного парку "Сеймський", в рамках роботи якого є багато можливостей для організації охорони особливо цінних ділянок.

Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form