Зоологічна пам’ятка природи “Урочище Боромля”

Новини

На півночі Конотопського району Сумської області, між селами Прилужжя та Хижки, на заплаві р.Сейм, розташоване це унікальне урочище – корінний заплавний лісовий масив с озерами-старицями та заплавні луки. Під час весняної повені, коли озера-стариці перетворюються у протоку Сейма, стає островом на заплаві, межі якого утворюють річка Сейм на півночі та протока – на півдні. Оголошено пам’яткою природи загальнодержавного значення в 1975 р. Входить до заповідної зони регіонального ландшафтного парку «Сеймський».

Фото – з https://uk.wikipedia.org/

Необхідно зазначити, що ліс урочища – чи не єдиний корінний заплавний ліс, що зберігся в долині річки Сейм. Це місце має також ряд важливих особливостей: по-перше, це вік дерев та видове різноманіття флори: тут зустрічаються дуби віком 200-500 років, а також вікові липи, клени та інші породи дерев. Обхват стовбура деяких видів становить п’ять метрів. Багата також лучна і болотна рослинність. Серед рослинності зустрічається 46 видів лікарських рослин. Ліси займають гриви та вирівняні ділянки і представлені  в’язово-дубовими та ясеново-дубовими угрупованнями, часто без підліску з домінуванням кропиви, яглиці, ожини сизої у трав’яному ярусі. На високих гривах у другому ярусі деревостану домінує клен гостролистий. Озера-стариці по периферії заростають чагарниками верби попелястої. Водні плеса вкривають угруповання вільно плаваючих рослин: ряска мала, спіродела багатокоренева, трапляються угруповання водяного різака алоєвидного та глечиків жовтих. Ліси займають площу 49 га, луки – 6 га.

Фото – з https://uk.wikipedia.org/

По-друге, тут сформований унікальний фауністичний комплекс: в урочищі  мешкають козулі, дикі кабани, бобри, заєць сірий, куниця лісова, лисиця, лось. Зустрічаються такі птиці: граки, шпаки, сойки, дрозди, дятли та ін., а також велика колонія сірої чаплі. На території урочища та в його околицях в різні роки були відмічені такі види Червоної книги: горностай, видра річкова, сорокопуд сірий, підорлик малий, лелека чорний, змієїд, джміль моховий, балабан.  

За результатами наукового вивчення територія потребує розширення або зміни конфігурації її меж. Внесення території урочища до заповідної зони регіонального ландшафтного парку дає надію на більш високий ступінь охорони цього унікального місця дикої природи.

Озеро в урочище Боромля
Погризи бобра в урочище Боромля

Мої пости (статті)

Підписатись на новини

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form